“Етър” игра мъжки, но загуби от “Лудогорец” в края

Публикувано на нд, 30 авг. 2020
330 четения

„Етър” игра мъжки срещу шампиона „Лудогорец”, но загуби с 0:2 с два гола в заключителната част на мача. „Виолетовите” се раздадоха максимално и сериозно затрудниха гостите, които измъкнаха трите точки с голове в 80-ата и 90-ата минути. Те се противопоставяха успешно на по-класния тим, който надделя едва след като треньорът Върба пусна в игра през втората част опитните Кешеру, Недялков, Чибота и Дяков.

Първата опасност пред една от двете врати дойде в 8-ата минута, когато Ихиньо Марин получи топката в непосредствена близост до стража на „Етър”, но ударът му с глава бе право във вратаря Анатоли Господинов. „Лудогорец” диктуваше темпото, но етърци в 20-ата минута имаха първата си чудесна възможност. Младият Стелиян Добрев напредна на скорост срещу вратата, но накрая бе застигнат в пеналта. В 32-ата минута Никола Колев отправи силен удар над гредата.

През втората част ситуацията на терена не се промени много и „Лудогорец” продължи да атакува, но защитата и вратарят Господинов се справяха с набезите. Моци от фаул стреля в 66-ата минута до гредата, а в 72-ата Господинов спаси чудесно удар на Григоре.

„Етър” имаше отлична възможност в 72-ата минута, когато Дани Пехливанов и Боруков изскочиха двама срещу един защитник, но пасът на първия не бе точен. Така се стигна до 80-ата минута, когато избита от Мариян Иванов топка попадна у Кешеру, който я прати в ъгъла за 0:1. В самия край на мача гостите стигнаха и до втори гол. Появилият се като резерва малко преди това Елвис Ману напредна и подаде към Чибота на чиста позиция, който фиксира крайното 0:2.

След края на мача публиката по трибуните аплодира мъжката игра на „виолетовите” и изпрати с освирквания рефера Волен Чинков, към когото домакините имаха претенции, сред които бе и спестен червен картон на Моци за удар без топка още през първото полувреме.

„Етър”: Господинов,  Здр. Илиев (70 Станев), М. Иванов (83 Петков), Крачунов, Купенов, Огнянов, Добрев (67 Йосков), Я. Пехливанов, Колев, Д. Пехливанов, Боруков.