“Етър” би с 3:1 “Лех” (Познан) след тотална доминация!

Публикувано на ср, 23 ян. 2019
224 четения

“Етър” продължава с чудесните си изяви в последните месеци, като този път удари в контрола “Лех” (Познан). След престижното 1:1 с хърватския шампион “Динамо” (Загреб) играчите на Красимир Балъков биха в поредна контрола в Анталия с убедителното 3:1 третия в полското първенство! Попадения вкараха Велко Батрович и новото попълнение Милчо Ангелов още преди почивката, а Дани Младенов добави уникален гол през втората част. Петков нацели гредата, Боджадж можеше да вкара и четвърти гол, а съперникът се добра до почетно попадение едва в последните секунди.

„Виолетовите” поведоха още в 5-ата минута, когато Румен Руменов изведе Велко Батрович, който напредна и с чудесен удар с десния крак прати топката в ъгъла на вратата на Матуш Путноцки – 1:0!

Три минути по-късно Никола Колев изведе Жилсон Варела отдясно, но ударът на последния мина високо над вратата. Етърци имаха подчертан превес в играта в първия четвърт час. После Лех пренесе играта по-трайно в половината на Етър. В 21-ата минута руският рефер отсъди фаул и жълт картон на Колев, като етърци претендираха за симулация на съперника. От фаула Дарко Йевтич стреля над напречната греда.

В 30-ата минута отново Йевтич стреля, но Христо Иванов улови топката. Два поредни корнера изпълниха етърци в 33-ата минута, като защитници на съперника успяха да избият с глава. Още в следващата атака Румен Руменов открадна топката и напредна, но вместо да подаде на Милчо Ангелов, стреля силно над вратата.

Таранът Милчо Ангелов удвои резултата за “Етър” в 39-ата минута, след като бе изведен от Руменов, откъсна се и с перфектен удар вкара за 2:0!

След почивката на стадиона заваля силен дъжд, като Балъков пусна в игра ицзяло нов състав, докато треньорът на съперника Навалка даде шанс на 31 футболисти, които пускаше по време на мача с хокейни смени. Единственото, до което обаче поляците стигнаха, бе центриране отляво на Томашик от фаул и избита топка, която Галош прати встрани от вратата.

Иван Петков можеше да увеличи на 3:0 в 61-ата минута, когато бе намерен отляво и стреля с глава, но топката срещна страничния стълб на вратата. Нищо обаче не можеше да спре „болярите” – в 72-ата минута Дани Младенов вкара изключителен гол, като прехвърли с красива парабола отдалеч вратаря Шимански и направи преднината класическа!

“Етър” дори бе близо до четвърти гол, но удар на Боджадж в 83-ата минута бе спасен от третия страж на Лех Кжищоф Банковски… В самия край на мача обаче след грешка Филип Марчвински оформи крайното 3:1.

„Етър“: Христо Иванов, Здравко Илиев, Венци Василев, Иван Скерлев, Александър Георгиев, Никола Колев, Илия Джамов, Велко Батрович, Румен Руменов, Жилсон Варела, Милчо Ангелов (Анатоли Господинов, Кольо Станев, Крум Стоянов, Артьом Артюнин, Пламен Гълъбов, Георги Сърмов, Аласана Мане, Иван Стоянов, Ерик Почански, Даниел Младенов, Флорент Боджадж, Иван Петков).