Два сребърни и един бронзов медал за борците от клуб “Илия Павлов”

Публикувано на пт, 19 апр. 2013
184 четения

Три отличия завоюваха борците от новия великотърновски клуб “Илия Павлов” от международен турнир в Лозница.
Традиционната надпревара се провежда на името на Хюсеин Мехмедов – първия медалист на Община Лозница от Олимпийски игри.
Тази година в състезанието се включиха 187 деца и момчета от България, Молдова, Словакия и Кипър, информира треньорът на великотърновските надежди Мирослав Колев. В категория до 35 килограма Диян Дончев се класира за финала, но там получи травма срещу борец от Бургас и наставникът му спря схватката, за да го запази.
Сребърен медал завоюва и Ивайло Нанчев при 66- килограмовите, който загуби на финала от състезател от Търговище.
На трето място в кат. до 38 килограма завърши Борислав Колев, който отстъпи на полуфинала пред бургазлия. Тримата състезатели са възпитаници на Спортното училище във В. Търново. Миналата седмица Борислав и Диян спечелиха бронзови отличия от турнира “Млади Данколовци” в Севлиево, а Ивайло се класира пети.