Девет гола на мача в Горско Ново село

Публикувано на пт, 20 Ное. 2020
142 четения

9 гола паднаха в Горско Ново село, където домакините от “Ботев” надделяха трудно с 5:4 над “Владислав” (Джулюница). Гостите не се предадоха до края, независимо от лошия развой на мача за тях. Още в 15-ата минута вратарят им се контузи, излизайки да пресече извеждащо подаване към Самуил Марянов, който на празна врата вкара за 1:0. Наложи се на ветеранът Стилиян Станчев да застане на вратата на “Владислав”, а в 25-ата минута Йордан Станев с прехвърлящ удар покачи на 2:0. Гостите обаче реагираха бързо и Иван Гинов намали на 2:1 след центриране отляво, а в 45-ата минута Милен Станков от свободен удар от 25 метра изравни – 2:2.
Третият гол на ботевци предизвика сериозна дискусия и доведе до жълт, а впоследствие и до червен картон за Станчев. Гостите имаха претенции за засада при извеждащото подаване към Самуил Марянов, чийто пробив бе спрян с нарушение, довело до дузпа. Иван Щараков реализира от бялата точка за 3:2, но Станчев бе отстранен от игра и “Владислав” остана с десет души. Въпреки това Милен Стамов доведе нещата до 3:3, преди Марянов да вкара за 4:3. Петото попадение за “Ботев” бе дело на Иван Щараков, а в края джулюнчани намалиха на 5:4.