Децата на “Етър” (2005) станаха зонален шампион

Публикувано на пн, 3 юни 2019
224 четения

Детският тим на “Етър”, набор 2005 г., стана шампион в групата си, администрирана от Зоналния съвет на БФС. Възпитаниците на треньорите Емил Георгиев и Стефан Ангелов получиха купата си на стадион “Ивайло” от представителя на ЗС на БФС Александър Петков непосредствено преди мача на набор 2004/2005 от елитната U15 група.
Етърци завършиха първи с впечатляващия актив от 18 победи и 4 ремита, без нито една загуба, с убедителната голова разлика 89:13 и 58 точки. Втори на 5 т. след тях остана “Янтра-1919” (Гб), а трети с 51 т. е “Локомотив” (ГО).
Веднага след награждаването се игра и мачът от последния кръг на елитната U15 група между “Етър” и “Берое”, в която играе смесен набор 2004 и 2005 г. “Виолетовите” разбиха старозагорци с 4:0, като резултата откри Калоян Ненчев след сериозно резбъркване пред вратата на гостите. Пак той бе точен за 2:0 с техничен удар от границата на наказателното поле в 35-ата минута. Извеждащо подаване позволи на Захари Атанасов след почивката да се отскубне очи в очи със стража на заралийци и да го преодолее за 3:0. В последната 70-ата минута Ненчев намери от близо 40 метра Борис Генчев, който елегантно от въздуха прехвърли излезлия да го среща страж на беройци за 4:0.
Етърци завършват в елита на 12-о място от 16 отбора с актив от 33 точки, като изпреварват следващия ги в класирането “Черноморец” с цели 13 точки. Шампион е “Левски”, а от групата изпаднаха “Ботев” (Вр) и “Верея”.
В последния си мач “Етър”, набор 2002/2003 г. в елитната U17 група, прие “Берое” на стадион “Христо Ботев” в Дебелец. Двубоят завърши наравно 2:2.
Воденият от Марин Стефанов тим поведе с 1:0 с попадение от дузпа на Калоян Райков, отсъдена за нарушение срещу Стилиян Добрев. Старозагорци направиха пълен обрат до 1:2, като вторият им гол бе също от наказателен удар. Десислав Пенев възстанови равенството, засичайки с глава центрирана от корнер топка и при този резултат дойде краят на полувремето, а впоследстие и на мача.
Етърци приключват сезона на 14-ото място с 21 точки, като изпревариха изпадащите “Ботев” (Вр) и “Монтана” съответно с 12 и 16 т. Шампион в тази възраст стана “Ботев” (Пловдив).