Деца и подготвителна група. “Етър 1924” записа равенство и загуба

Публикувано на ср, 15 май 2013
146 четения

Равенство и загуба записаха децата и подготвителната група на “Етър 1924” в домакинството си срещу плевенския “Спартак”. Знае се колко тежка е ситуацията, след като на турските шефове на клуба изобщо не им пука за детско-юношеската школа. Въпреки това “виолетовите” изиграха мачовете си. В мачове от 16-ия кръг вторите отбори на “Етър 1924” срещнаха плевенчани.
Децата записаха тежка загуба с 0:10. Особено неприятно бе началото, като до 12-ата минута гостите бяха нанизали 6 гола… Всяка тяхна атака завършваше с попадение – Виктор Петров се разписа последователно четири пъти в 4, 7, 8 и 10-ата минути. Още в следващата минута Адриян Димитров вкара за 0:5, а веднага след центъра етърци пак загубиха топката и последва нова атака, като този път Ангел Ангелов си отбеляза автогол – 0:6.
После серията спря и чак в 41-ата минута Кристиян Петков вкара седмото попадение, а отново той стреля точно за 0:8. В 56-ата минута Виктор Митев добави нов гол, а Кр. Петков в 67-ата оформи своя хеттрик и направи резултата двуцифрен.
В подготвителната група мачът се разви по-добре за “виолетовите” и те завършиха със “Спартак” 2:2, като два пъти повеждаха в резултата. В 9-ата минута Мартин Пашов вкара за 1:0, но малко след това съперникът изравни с попадение на Мартин Матеев. Двата отбора в средата на мача по същия начин си размениха по още един бърз гол. Филип Георгиев отново изведе етърци напред, но две минути по-късно Валентин Генов възстанови равенството – 2:2.
Първите отбори на “Етър 1924” вчера трябваше да гостуват на “Академик” в Свищов.
Още резултати: Видима – Сторгозия 1:2 и 2:2, Литекс – Левски 17:0 и 11:0, Янтра – Локо (ГО) 2:1 и 0:3.
Резултати юноши младша възраст 16 кръг: Чумерна – Академик 2:4, Етър 1924 – Павликени 4:0, Чавдар /Троян/ – Сторгозия 3:0, Янтра – Сторгозия 0:5 и Етър – Етър 1924 II 0:3.