Даниела Петева със силни изяви в Испания

Публикувано на вт, 28 ян. 2014
186 четения

Даниела Петева ( №12) завърши с втори най- висок коефицент на ефективност сред съотборничките си

Даниела Петева и нейният тим “Бембибре” спечелиха хубава победа в поредния кръг на испанската първа дивизия. Тимът на великотърновската националка бе гост на “Конкеро” и спечели с 64:48. С този успех Петева и компания запазиха 5-о място в подреждането с актив от 7 победи и 7 поражения. Даниела започна в титулярния състав и игра 24 минути. За това време тя завърши с 6 точки, 5 борби, 3 отнети топки и 1 асистенция, което й донесе втори най-висок коефицент сред съотборничките й. Гостите тръгнаха с добра игра и поведоха със 7 точки след първата част. Разликата след 20 минути игра се запази, а в последната четвърт тя бе увеличена.
На противоположния полюс е представянето на клубния тим на Мартин Дурчев “Планаса Навара” в испанската втора дивизия. Тимът на великотърновеца загуби като домакин от “Клиникас Ринко” с резултат 57:63 и остава на предпоследно място с 3 успеха и 14 поражения. След 30 минути Дурчев и съотборниците му имаха аванс от 6 точки, но след много лоша последна част допуснаха обрат. Мартин игра 13 минути в двубоя и записа 1 борба.