Д. Оряховица първенец след оспорван и нервен мач в Дебелец

Публикувано на пн, 17 юни 2019
104 четения

“Ботев” (Дебелец) и “Долна Оряховица” излязоха в директен мач за първото място в “Б” областна група, игран пред повече от 400 зрители. Долнооряховчани още в началото откриха чрез Йордан Петров. Дебелчани имаха претенции за отсъдения фаул и обградиха рефера Александър Марков. Второто полувреме започна с втори бърз гол за “Долна Оряховица”, след като Йордан Петров изведе Гавазов на добра позиция и той не сгреши за 0:2. После Койчев поиска дузпа за игра с ръка и след като не я получи, започна да вика по рефера. Секунди по-късно бе отсъдено нарушение за гостите, което отново предизвика бурна реакция и неколцина играчи на домакините наобиколиха главния съдия. В същия момент зрител влезе на терена и блъсна състезател на долнооряховския тим, след което опита и да го удари. Намесата на дежурния делегат Красимир Кандиларов укроти страстите временно, а Койчев получи жълт картон.
Няколко минути по-късно Хаджиев се откъсна и бе грубо подкосен от вратаря на домакините Георги Спасов. Последва разправия, при която вратарят получи жълт картон, а Анатоли Йорданов, ударил рефера, бе изгонен и остави “Ботев” с 10 човека на терена. Красимир Гавазов изпълни точно дузпата за 0:3. В 77-ата минута младокът Георги Дураков с хубав прехвърлящ удар намали на 1:3, а малко преди края и Кристиян Станчев от “Ботев” бе изгонен.