Бивши етърци вкарват за “Локо” (ГО) срещу “Етър-2”

Публикувано на пн, 29 Ное. 2021
289 четения

Горнооряховският “Локомотив” победи с 3:1 дублиращия отбор на “Етър” в последния есенен кръг на Северозападната Трета лига, като головете за “черно-белите” вкараха бившите етърци Димитър Байдаков (два) и Георги Колев. Старши треньорът на домакините Марин Байчев даде почивка на по-опитните играчи и пусна в началото подмладен състав. Димо Атанасов бе извън групата за мача, Никола Какамъков е с контузия и също не бе готов за игра, а сред резервите бяха оставени Явор Генчев, Емил Копаранов и Красимир Гавазов, които влязоха след почивката.
Горнооряховци владееха повече топката, но младият тим на “Етър-2” игра открито и също атакуваше често, като допринесе за динамичния мач. Двубоят започна с гол за домакините още “от съблекалнята”. В 40-ата секунда след центриране от корнер бившият капитан на “виолетовите” Димитър Байдаков с глава засече топката в мрежата на Ангел Мартинов – 1:0. В 11-та минута резултатът бе удвоен. Янислав Цачев проби отляво и потърси Байдаков, който изпревари вратаря и мушна топката за 2:0.
Тодор Бакърджиев от фаул стреля право във вратаря. От следващото статично положение обаче падна трети гол. В 31-та минута Димитър Колимечков събори Кирил Димитров на дъгата на наказателното поле и капитанът Георги Колев технично от фаула насочи топката под сглобката – 3:0. “Виолетовите” върнаха един гол в 40-ата минута, когато Александър Гугучков открадна топката от Стефан Иванов, напредна и я промуши под плонжа на вратаря Чаушев – 3:1.
Втората част започна с дузпа за домакините, след като Александър Узунов бе съборен в пеналта. Ударът на Георги Колев от бялата точка обаче срещна десния стълб. В ответната атака “Етър-2” можеше да намали до 3:2 – Калоян Ненчев се откъсна сам отдясно на скорост, но накрая бе застигнат и ударът му блокиран. Малко след това пък резервният вратар на “Локо” Ивайло Стефанов излезе неразчетено, но Десислав Пенев успя да избие пред вратата. В 79-ата минута хубав параболичен удар на домакините мина до гредата, същото стори и Явор Генчев малко след това, а в самия край изстрел на Калоян Митев от етърци попадна право във вратаря.
Локомотивци ще зимуват на четвъртото място, след като третият “Бдин” победи с 1:0 “Севлиево” и го свали от върха, а там застана “Спартак” (Плевен). Етърци са предпоследни, но имат отложен мач у дома с “Левски-2007” и при победа могат да се придвижат нагоре.
“Локомотив”: Зехнур Чаушев, Али Ахмед, Стефан Иванов, Станимир Андреев, Ивайло Велчев, Тодор Бакърджиев, Александър Узунов, Георги Колев, Янислав Цачев, Димитър Байдаков, Кирил Димитров.
“Етър-2”: Ангел Мартинов, Борис Генчев, Димитър Колимечков, Ивалин Петков, Кристиян Димитров, Север Алиев, Светломир Събев, Калоян Митев, Калоян Ненчев, Денислав Георгиев, Александър Гугучков.