Ашот Погосян завоюва бронзов медал на международен турнир в Украйна

Публикувано на пт, 15 Мар. 2019
63 четения

Състезателят на великотърновския Спортен клуб “Етър-Виктори 2011” Ашот Погосян стана трети на Международния турнир по борба “Игор Первачук”, който се проведе в Лвов, Украйна. Участие в състезанието взеха борци от осем държави, сред които Чехия, Армения, Италия, Румъния, Молдова, Албания и др.
В категорията на Ашот до 62 кг имаше сериозна конкуренция от 17 участници. Великотърновецът изигра четири срещи, като три от тях спечели убедително с технически туш. На полуфинала загуби от държавния шампион на Молдова, който по-късно стана шампион и в категорията.
За третото място Ашот Погосян надви състезател от Италия – сребърен медалист в своята страна. За младия борец това бе първото международно участие и от треньорския щаб са изключително доволни от представянето му.