Амира Абулибде и Стефан Петров станаха европейски шампиони

Публикувано на чт, 4 май 2023
168 четения

Амира Абулибде и Стефан Петров донесоха злато за Карате клуб “Етър” от Европейското първенство по шотокан карате, провело се в Кранево. В надпреварата участваха състезатели от 17 държави. България беше представена от близо 150 състезатели – мъже, жени, ветерани, джуниори, кадети и деца до 14 г.
КК “Етър” взе участие във всички възрастови групи и спечели общо 15 медала, като за първи път има медали във всяка възраст. Европейски шампиони станаха Амира Абулибде за кадетки на кумите в категория -61 кг и Стефан Петров на кумите в -30 кг при 10-11 г. Амира взе злато и отборно на кумите с кадетките на България. Шампионка отборно с момичета 8-9 години стана и Дария Мартинова.
Със сребро се окичиха Младен Тодоров при мъже в -61 кг, Румен Василев при джуниори в -61кг, Амира Абулибде на шобу ипон при кадетки в -61 кг, Стефан Петров на шобу ипон в -30 кг, Емануела Иванова във възраст 10-11 г. на шобу ипон в -38 кг, Радослав Русанов 10-11 г. на шобу ипон в -34 кг, Дария Мартинова 8-9 г. на шобу ипон в +24 кг, Георги Марков 10-11 г. на wkf в +42 кг. и на кумите отборно момчета на 10-11 г. в състав Радослав Русанов, Георги Марков и Стефан Петров. Бронзови медали взеха Константин Костадинов при кадети в -52 кг, Радослав Русанов 10-11 г. на wkf в -34 кг, Емануела Иванова 10-11 г. на wkf в -38 кг.
“Мога да кажа, че сме надградили представянето си спрямо миналата година. Показателното е, че във всяка възраст ние сме в борбата за медалите. В категория мъже wkf само нашият състезател стигна финал и загуби със съдийско решение с 3:2”, коментира Николай Лесичков – старши треньор на етърци.