1400 каратеки от 109 клуба от 12 държави от Балканите, Европа и Япония се събраха в сръбския град Аранджеловац. Там се проведе един от най-силните турнири на Полуострова “Аранджеловац Оупън 2025”. Спортен клуб “Неко” от В. Търново се включи с 9 състезатели в индивидуалната надпревара и с 2 отбора на ката и кумите момичета 2012/2013 г.
Състезателите от Старата столица спечелиха 4 медала от силния турнир. Денислав Казаков взе един сребърен и един бронзов в абсолютна категория и в категория сини и кафяви пояси, а на кумите изигра 2 срещи. Калоян Минчев зае 3 място на ката, донесло му бронзов медал. Емануела Иванова е с бронз на ката оранжеви и зелени пояси.
“Всички деца играха добре. Някои достигнаха и до полуфинал, но за жалост не успяха да вземат медали. Благодаря на всички за участието и разбирането”, написа в социалната мрежа старши треньорът на “Неко” Севджан Мехмедова.
Анатоли ПЕТРОВ
16376
