20 дузпи на стадион “Ивайло” определиха носителя на Купата на БФС във възрастовата група U14

Публикувано на пт, 12 май 2023
150 четения

Отборът на “Славия” U14 спечели Купата на БФС при родените през 2009 г., след като победи с дузпи “Лудогорец”. В редовното време на финала на стадион “Ивайло” двата отбора завършиха 2:2. Двата тима изпълниха общо 20 дузпи, но в крайна сметка “белите” победиха със 7:6. Така в рамките на няколко дни “Лудогорец” загуби втори финал за Купата на БФС, след като преди седмица отборът на “орлите”, но до 16 г., отстъпи на ЦСКА 1948. Резултатът бе открит в 9-ата минута, в която Християн Георгиев навлезе в наказателното поле на “орлите”, но бе спънат от Симеон Лалев. Реферът Георги Гинчев посочи бялата точка, а потърпевшият откри резултата – 0:1.
В 32-та минута “Лудогорец” изравни. “Зелените” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от около 30 метра. Ястиян Георгиев прати топката в наказателното поле, но там никой не игра с нея, вратарят не я видя добре и така тя се оплете в мрежата за 1:1. В 55-ата минута “белите” допуснаха сериозна грешка в защита, която позволи на Тимур Мустафа да отнеме топката и да отбележи за 2:1. В 64-та разградчани върнаха жеста, Юлиян Стоянов да напредне отдясно и центрира по земя успоредно на голлинията. Топката стигна до Християн Георгиев, който не сбърка на празна врата и изравни – 2:2.
До края на двубоя повече голове не паднаха. След общо 20 дузпи и 7 пропуска “Славия” победи със 7:6.