2 медала за “Етър-Виктори” от държавното по борба

Публикувано на ср, 1 май 2019
63 четения

Два медала – един златен и един бронзов, завоюваха борците от Спортен клуб “Етър-Виктори 2011” на Държавния лично-отборен шампионат в Сливен. Марин Маринов спечели златото в категория до 42 кг. До последния момент треньорският щаб обмисляше дали състезателят да участва, тъй като бе с контузия в коляното и в деня на състезанието трябваше да бъде на преглед в Университетската болница в Плевен. “След съгласието на младия борец и въпреки състоянието му той се бори добре и се представи отлично в категорията, като за трети път стана републикански шампион”, коментира треньорът по борба Николай Викторов.
Бронза грабна Владислав Димитров в категория до 51 кг. В неговата категория на тепиха мериха сили 11 борци. Владислав надви във всички срещи освен на четвъртфинала, когато загуби от шампиона в категорията от “Атлетик” /Пловдив/, и се нареди трети. “Доволен съм от представянето на всичките шестима участници от нашия клуб”, каза още техният треньор и председател на СК “Етър-Виктори 2011”.