171 каратисти участваха за купа “Цар Калоян”

Публикувано на вт, 26 мар. 2013
179 четения

Състезателите на клуб “Шурикен” станаха комплексни победители в националния турнир по карате за Купа “Цар Калоян”. 171 каратисти от 15 клуба в страната участваха в турнира, който се проведе в ДКС “Васил Левски”. Втори и трети в класацията по медали са тимовете на “Аякс” и “Никон”. Домакините от Карате клуб “Калоян” се представиха с 15 състезатели, които спечелиха 2 сребърни и седем бронзови медала. Във възрастовата група момчета 12-13 г. Пламен Кинов стигна до финала на “ката”, след победи над Радослав Вакарелов (“Ронин-11”) и Мартин Стоилов (“Аякс”). В спора за златото Пламен загуби от Станислав Цанов от клуб “Петромакс”. На “кумите” в кат.+45 кг Пламен Кинов се окичи с бронзов медал, побеждавайки Е. Йорданов (“Шото – Витяз”). При момичета (12-13 г.) Иванка Гайдарова завоюва бронз в дисциплината “ката”. При момчета 10-11 г. на “кумите” в кат. -40 кг Данаил Маринов надигра Никола Димитров (“Аякс”) и съотборника си Галимир Павлов, а на финала падна от Андрей Тодоров (“Шурикен”). Галимир взе бронзов медал, побеждавайки Никола Димитров. В кат.+40 кг Георги Йорданов се класира на трето място на “кумите” след успех в малкия финал над Красен Николаев (“Шото – Витяз”). Елена Ангелова игра за бронзов медал и в двете дисциплини, от които спечели едно отличие. На “кумите” в кат. -35 кг тя победи Атина Димитрова (“Аякс”). На “ката” великотърновката загуби от Карина Георгиева (“Аякс”). Ванеса Петкова завърши седма на “ката” индивидуално. В отборното момчета на “Калоян” взеха два бронзови медала. Те са на трето място на “кумите” във възрастова група (10-11 г.), както и на “ката” при 12-13-годишните момчета, където втория тим на “Калоян” се подреди пети.