13-годишните етърки спечелиха турнир

Публикувано на чт, 11 Ное. 2021
77 четения

13-годишните футболистки на “Етър” спечелиха регионалния турнир, проведен в Царева ливада, като взеха първото място без изобщо да допуснат гол във вратата си. Великотърновки бяха в едната група с “Янтра 2013” (Габрово), а в другата бяха “Севлиево лейдис”, “Янтра” (Гб) и местният “Боруна”.
Етърки надделяха над “Янтра 2013” с убедителното 11:0 и стигнаха до финала, където срещнаха другия габровски отбор “Янтра”. Те не позволиха на съперника да отправи нито един удар във вратата им и спечелиха с 3:0, което им донесе и купата за първото място.
Междувременно женският тим на “Етър” отстъпи с 2:0 при гостуването си на втория в класирането “Барокко” (София) в деветия кръг на “А” група. Въпреки че бяха без опитната защитничка Тодорка Тодорова и силно подмладения състав (играха две петокласнички и три седмокласнички), възпитаничките на треньора Валентин Витанов изиграха силен мач.
Етърки направиха три чисти пропуска, като два пъти Мирела Моева излизаше сама срещу вратарката. При една от редките си атаки обаче в 48-та минута домакините поведоха след грешка в отбора на “Етър” и гол на Славина Ангелова, а 6 минути преди края Елена Луканова вкара и втори гол.
“Етър” е на десетото място от 16 отбора с актив от 11 точки и убедителна голова разлика 22:12. В следващия кръг “болярките” приемат шампиона НСА, който досега няма загубена точка.