12-а поредна победа на етърки

Публикувано на вт, 16 апр. 2013
161 четения

Женският представителен отбор на “Етър 64” взе дванайстата си поредна победа в първенството в последния си мач от редовния сезон. Хандбалистките посрещнаха състава на “Поморие” и го биха убедително с 43:17 (25:9).
Треньорката Йонка Генчева започна с Гери Александрова, Соня Богданова, Александрина Бурнева, Шир Вакрат, Даниела Коцева, Деница Иванова и Маги Дончева. От тима отсъстваше Зоя Стефанова, която бе ангажирана като треньор на девойките младша възраст във финалите за купата.
Срещата започна разгромно от самото начало – в 10-ата минута резултатът бе вече 10:1 за етърки. След него треньорката започна със смените, като пусна Зорница Стефанова, Станислава Димитрова и Кристина Стефанова, а след 20-ата минута на терена остана изцяло девическият състав, като влязоха още Мирела Павлова, Петя Кръстева и Дария Събева. Краят на полувремето дойде при 25:9.
Втората част също започна с основния състав, като на вратата вече бе Деси Николова, а после отново влязоха младите. В този протоколен за класирането мач целта бе да се обиграят девойките старша възраст за предстоящите финали за купата на България.
Така “Етър-64” завърши редовния сезон с убедително първо място и 24 точки от 12 победи, без равенство и загуба. Великотърновки са вкарали 435 гола и са допуснали само 244. Втори на 6 точки завърши “Бъки”, трети е “Шумен-98”, а четвърти “Поморие”.
Полуфиналните плейофи са на 21 април и 1 май, а от 25 май започва и финалният плейоф, в който ще се играе до три победи от пет мача.