11-годишните хандбалисти на “Локо” – държавни шампиони

Публикувано на вт, 14 май 2019
97 четения

Още една шампионска купа добави ХК “Локомотив” през този сезон след драматичен финал при 11-годишните хандбалисти. До финалите достигнаха два горнооряховски отбора – “Локомотив” и “Раховец”, както и “Осъм” (Лч), “Чардафон” (Гб), “Добруджа” (Дч), “Кубрат” и “Спортист” (Кремиковци).
В предварителната си група “Локо” победи лесно “Добруджа” с 32:4 и съгражданите от “Раховец” с 22:4. На полуфинала обаче последва трудна битка срещу “Осъм”, която локомотивци спечелиха и с малко късмет. Мачът завърши 9:9 в редовното време и при дузпите шансът беше на страната на домакините.
Последва финал срещу “Кубрат” с напрежение, държало феновете от първия до последния съдийски сигнал. Мачът започна гол за гол, но гостите първи успяха да дръпнат и постепенно разликата нарасна до 5 гола. Първата част завърши при 5:10 за “Кубрат”. През втората част обаче момчетата на Йордан Димитров бяха преобразени, не без помощта на френетично подкрепящата ги публика. Постепенно те наложиха своята игра и изравниха резултата. При 14:14 четири минути преди края “Локо” успя да направи две успешни атаки, докато блестящият им вратар Християн Колев парира всички усилия на “Кубрат” да направят нов обрат. Последната сирена прозвуча при 16:14 за “Локомотив” и последва празнична фиеста за шампионите.
В идеалната седмица на турнира влязоха три момчета от “Локо” – Християн Колев, Георги Василев и Мартин Христов. Освен тях сред най-добрите са Пламен Катрев от “Раховец”, Илиян Ряховлиев от “Кубрат”, Преслав Георгиев и Даниел Рачев от “Осъм”. Християн Колев спечели и купата за най-добър вратар, за най-полезен състезател пък бе отличен Георги Василев.
В малкия финал за бронзовите медали “Осъм” надделя над “Раховец” с 15:10. Петото място заеха хандбалистите на “Чардафон”, следвани от “Спортист” и “Добруджа”.
Победителите бяха наградени от кмета инж. Добромир Добрев, който закри държавния финал с пожелание към всички състезатели за нови спортни битки и много победи.