“Етър” с грешна стъпка в Левски

Публикувано на пн, 30 мар. 2015
360 четения

„Етър” взе само точка при гостуването си в Левски, като завърши 1:1. Предварително бе ясно, че мачът ще е много труден и това се оправда, но „виолетовите” не намериха вярното решение да се поздравят с победа.

Началният натиск на етърци не донесе големи опасности, освен една изсипана топка от Аладжов, която вратарят улови, и удар от въздуха на Кънев, минал покрай вратата. В 15-ата минута при едно от малкото си положения за целия мач домакините поведоха. Стоев събори Ивайло Иванов на границата на пеналта отляво и при изпълнението на фаула Светослав Бърканичков завъртя топката директно в мрежата в близкия ъгъл на Венци Димитров – 1:0. Нищо не се промени до почивката – два удара на Кънев и Копаранов минаха покрай гредите, като имаше и претенции за фаул срещу Милен Василев на границата на пеналта.

На почивката Георги Василев пусна Иван Петков вместо Милен Василев. Втората част се игра изцяло в половината на домакините, които се прибраха пред вратата си и се бранеха организирано. В 51-ата минута Кънев бе съборен в пеналта и последва дузпа, която самият той реазлизира с удар в десния ъгъл за 1:1. До края в няколко ситуации етърци стигнаха до възможност за втори гол, но вратарят Георгиев ги спаси. В 60-ата минута той отрази удар на Писаров отдясно, после Кънев отправи далечен нисък шут.

Домакините бавеха времето и продължаваха да са групирани пред вратата си, като стигаха почти винаги до първа топка. В 85-ата минута след удар на Николаев и рикошет топката излезе в корнер, а след изпълнението му на два пъти вратарят се намеси. Последната възможност беше в 90-ата минута, когато Кямил напредна в пеналта и падна, а реферът му вдигна картон за симулация. Даденото продължение мина в смени, бавене и игра в половината на „Етър” и мачът завърши 1:1.

„Етър“: Димитров, М. Николов, Аладжов, Стоев, Макенджиев, Кямил, Милен Василев (46 Иван Петков), Копаранов (60 Николаев), Писаров (70 Ем. Николов), Колев, Кънев.