Злато, сребро и бронз за ориентировачите от купа “Трети март”

Публикувано на пт, 10 мар. 2017
121 четения

Над 300 състезатели от 27 клуба от страната участваха в първото състезание по лятно ориентиране за 2017 г. Участниците трябваше да преодолеят трудните маршрути в “Бохотската гора” край Плевен. Александър Атанасов донесе златен медал за СКО “Трапезица 1954” в група Мъже-45, които се състезаваха на 4.4 км. Марияна Атанасова завоюва бронзов медал в елитната група при жените на 5.8 км. Елица Атанасова завърши на трето място при девойки до 18 г., Йоана Атанасова е девета при момичета до 12 г. При 12-годишните момчета Борил Недков е шести, Йордан Стоянов осми. Бронзово отличие при момчета до 14 г. заслужи Мартин Славов. От “Браун Тим” най-предно класиране има Снежана Кадиева, която е втора при Жени-50. С бронз са Марин Марков при Мъже-35 и Цветанка Генчева в група Жени-60. Петя Димитрова е четвърта в група Жени-45, Бойко Рачев шести до 35 г., Васил Мутафчиев в група Мъже-60, а Мартин Марков е десети при 10-годишните момчета. Великотърновката Русалина Стефанова, която се състезава за “Бачо Киро-94” (Дряново) е победителка в група Жени-55. Носител на купа “Трети март” е клуб “Валди” (София) с 321 т., “Трапезица 1954” и “Браун Тим” са съответно десети и единадесети. Отличията на победителите връчи проф. Атанас Георгиев – председател на Българската федерация по ориентиране.