Жребият за 1/8 финалите за купата – във вторник

Публикувано на пн, 25 сеп. 2017
97 четения

Жребият за втория кръг на турнира за Купата на България ще бъде теглен от 11:00 часа на 26 септември (вторник), обявиха от БПФЛ. Класиралите се шестнадесет отбора чрез пълен жребий ще определят осем двойки. Победителите се излъчват по системата на отстраняване в една футболна среща съгласно условията на член 19, ал. 1, 3, 4 и 5. Домакин на футболната среща е отборът, изтеглен първи при жребия. Мачовете ще се играят на 24, 25 и 26 октомври 2017 г.
“Етър” се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България, като надделя като гост срещу “Поморие” с 4:2 след продължения, след като редовното време завърши 2:2. Мачът се игра на стадион “Лазур” в Бургас поради ремонт на тревното покритие на стадиона в Поморие. Станислав Генчев даде почивка на седем основни играчи и заложи на тези, които досега по-рядко влизаха в игра.
В 39-ата минута дебютантът Никола Колев центрира отляво и Иван Петков с глава откри резултата – 0:1. “Поморие” изравни в 60-ата минута, когато след късо изпълнение на корнер последва центриране и резервата Ахмед Ахмедов с глава вкара за 1:1. Радостта на домакините обаче продължи само 7 минути – влезлият на мястото на Н. Колев Георги Сърмов изведе Ерик Почански, който намери Иван Петков и “девятката” наниза втория си гол в мача – 1:2. В 82-ата минута обаче “Поморие” измъкна равенството. Пламен Гълъбов събори съперник в пеналта и реферът отсъди дузпа, която Любомир Божинов превърна в 2:2 и прати мача в продължения.
Иван Петков или както феновете го наричат Цар Иван, обаче още не бе казал последната си дума. В 5-ата минута на първото продължение след центриране от корнер таранът отново с глава вкара за 2:3. Интригата окончателно приключи в 115-ата минута, когато Сърмов отляво прехвърли вратаря на домакините и Румен Руменов находчиво я прати в мрежата – 2:4.
“Етър”: Кирил Акалски, Джихат Кямил, Пламен Гълъбов, Иван Скерлев, Димо Атанасов, Никола Колев (55 Георги Сърмов), Чавдар Ивайлов, Цветомир Тодоров, Ерик Почански (81 К. Станев), Иван Петков, Тодор Колев (68 Румен Руменов).