Юношите младша възраст на “Етър” разбиха “Локомотив” (ГО) с 3:0

Публикувано на вт, 28 мар. 2017
210 четения

Класическа победа с 3:0 взеха юношите младша възраст на “Етър” над големия съперник “Локомотив” (ГО) на стадион “Ивайло” в първия пролетен кръг. Така възпитаниците на треньора Георги Георгиев, набор 2000-2001 г., продължават да гонят първото място и влизане в елитната U17 група.
След категоричния си успех над третия в класирането “Локо” (ГО), етърци увеличиха аванса си на 5 точки и продължават да са втори след “Янтра”, когото обаче също приемат тази пролет у дома.
Превесът на “виолетовите” бе подчертан почти през целия мач, но головете паднаха чак към края. Особено бурно бе началото, като набързо бяха пропуснати няколко гола. След удар и избита топка добавката на Николай Стойков срещна вратаря. Христо Кънчев пропусна сам срещу вратаря, отново той стреля отлично от фаул, но Стефан Ников отново спаси. После пък след центриране отдясно Христо Иванов би над вратата.
Към края на полувремето горнооряховци изнесоха играта напред и имаха две възможности, но Мартин Сандев стреля над вратата, а далечен удар на Мирослав Пенев бе уловен от вратаря Добромир Добрев.
Втората част премина изцяло под контрола на етърци. Удар на Кънчев от въздуха в 48-ата минута отиде в аут, а десет минути по-късно при разбъркване два последователни удара на Кольо Станев и Кънчев срещнаха телата на защитници. Опасен изстрел на Бранислав Ботев в 60-ата минута бе изваден в корнер.
Все пак логичното се случи в 71-ата минута – Христо Кънчев бе изведен отдясно, напредна и с хубав удар вкара за 1:0! Гостите опитаха да върнат гола, а “Етър” заложи на контри и в 78-ата минута Кольо Станев напредна и бе съборен, а реферът Стилиян Колев логично отсъди дузпа и втори жълт картон на Божидар Пендов. От бялата точка Христо Кънчев бе безпогрешен – 2:0.
“Железничарите” съвсем рухнаха и можеха да получат трети гол, но последва пропуск сам срещу вратаря. И това обаче се случи в 85-ата минута, когато авторът на двата гола Христо Кънчев увенча силната си игра и с асистенция, като центрира от корнер и Христо Иванов с глава забоде топката в мрежата за крайното 3:0!
“Етър”: Добрев, Шабанов, Хр. Иванов, Радославов, Узунов, Станев, Нацкин, Ботев, Георгиев, Стойков, Кънчев (Недков, Динев, Радойчев, Асенов, Паунчев, Йорданов).
“Локо” (ГО): Ников, Андреев, Тончев, Пенев, Божуранов, Атанасов, Н. Иванов, Сандев, Пендов, Иларионов, Димитров (Ал. Иванов, Ахмедов, Георгиев, Хаджиев, Чакалов, В. Иванов).