Юноши ст. възраст: Хеттрик на Кирил Фидин

Публикувано на ср, 24 апр. 2013
331 четения

Нападателят на свищовския “Академик” Кирил Фидин наниза хеттрик за победата на студентите над “Левски-2007”. Свищовлии се наложиха с 5:2 над съперника в мач от 16-ия кръг на подзоновата група. Фидин сам сложи началото на головата серия с две бързи попадения до 12-ата минута. Малко след това Мирослав Бялков покачи на 3:0, а отново той след почивката вкара и четвърти гол. Домакините намалиха темпото и бяха наказани с два гола. Ахмедов в 61-ата минута и Мирославов в 74-ата доведоха нещата до 4:2, но две минути по-късно отново Кирил Фидин оформи своя хеттрик и крайното 5:2.
Както вече писахме, лидерът “Етър 1924” взе дербито на полусезона срещу “Локо” (ГО) с 3:1 и почти си гарантира първото място в групата.
Резултати, юноши ст. възраст: “Етър 1924” – “Локо” (ГО) 3:1, “Янтра” – “Гигант” 7:1, “Трявна” – “Спартак” 0:3 сл., “Академик” – “Левски” 5:2, “Павликени” – “Локо” (Др) 2:1, “Ситомир” – “Чавдар” (Троян) 1:1.