“Янтра” (П. Тръмбеш) и “Академик” стартираха с убедителни победи

Публикувано на вт, 13 мар. 2018
176 четения

Два от трите отбора от нашата област в Северозападната “В” група стартираха пролетния полусезон с убедителни победи. Най-внушителна бе тази на “Янтра” (Полски Тръмбеш), който разгроми с 5:0 състава на “Партизан” (Червен бряг). Гостите се държаха до 41-ата минута, когато Али Кязимов разпечата мрежата им за 1:0. Втората част започна ударно. В 48-ата минута Кулов удвои резултата, а малко след това домакините спечелиха дузпа, превърната от Борислав Иванов в 3:0. Нападателят се разписа отново в 63-ата минута, а в самия край на мача юношата на “Етър” Тони Маречков оформи крайното 5:0.
Класическо 3:0 пък взе свищовският “Академик” в домакинството си на “Мизия” (Кнежа). Лилян Маринов сложи началото на головете в 15-ата минута. След почивката се отличи Стефан Гинчев, който в 52-ата минута удвои, а в самия край на мача наниза и третото попадение.
Девет минути не стигнаха на “Павликени” да удържи поне равенство срещу “Янтра Габрово”. И двата тима имаха шансове, но гол не падна чак до 81-ата минута, когато капитанът на гостите Пламен Кожухаров бе изведен зад защитата на домакините от новото попълнение Николай Андреев и прехвърли технично вратаря на “Павликени” – 0:1.