ВТУ “Св. св. Кирил и Методий” е държавен студентски шампион по планинско бягане

Публикувано на вт, 12 Ное. 2013
679 четения

Маринела Нинева (ВТУ) и Валентин Паскалев (ИУ-Варна) станаха първите шампиони на България по планинско бягане за студенти. 40 състезатели от 12 висши учебни заведения стартираха във Враца. Надпреварата се проведе в неделя по инициатива на Асоциацията за студентски спорт “Академик”, а домакини на първенството бяха ВТУ “Св. св. Кирил и Методий”, неговият филиал във Враца, и Университетският спортен клуб “Академика 2011” в партньорство с Община Враца. Маринела Нинева пробяга най-бързо трасето с дължина 2000 метра и пресече първа финала пред паметника на Вестителя на “Хижата”. Съотборничката й Дианка Давидова се подреди на трето място. Между двете представителки на ВТУ се вклини Антония Маринова (Софийски университет). В отборното класиране при жените триумфираха атлетките от ВТУ. Шампион при мъжете на 5 000 метра стана Валентин Паскалев (ИУ-Варна), който финишира пред Григор Караиванов (ВТУ) и Александър Василев (СУ). На първа позиция отборно при мъжете завършиха състезателите на Софийски университет.