“Тера трак” и “Яна-1” (Ресен) завършиха 2:2

Публикувано на пт, 12 ян. 2018
160 четения

С реми завърши очакваният с интерес мач в група “Д” между отборите на “Яна-1” (Ресен) и миналогодишния първенец “Тера трак”. Доста известни футболисти играят и в двата тима, сред които и бившите капитани на “Етър” Мариян Генов и Росен Ванков. Двубоят завърши наравно. Павлин Георгиев изведе ресенчани в 13-ата минута, но после Петър Петров и Илиян Димитров обърнаха резултата до 1:2 за “Тера трак”. Голът на Димитров, който през последните години неизменно е Голмайстор № 1 на турнира, бе от първата дузпа в надпреварата. “Яна-1” обаче не се предаде и в заключителните секунди Добрин Петров преодоля Анатоли Гугов за 2:2.
В същата група “Случаен превоз” грабна ценна победа с 4:2 над “Банка ДСК” и дори оглави временното класиране. “Банкерите” първи се разписаха чрез Емил Методиев, но след това Ивайло Велчев, Димитър Димитров и Диян Гърмидолов (два) обърнаха до 4:1. В самия край на срещата Стамен Иванов фиксира окончателното 4:2.
По-резултатни се оказаха двубоите в група “Е”. Съставите на “КВН Фемили груп” и “Долапчиеви” извъртяха рядко срещания във футбола резултат 5:5. Хеттрик за “Долапчиеви” наниза бившият футболист на “Етър” и “Локо” (ГО) Радослав Байчев, по веднъж вкараха Георги Владимиров и Виктор Джуров. За тима от Поликраище Кристиан Великов откри резултата във 2-ата минута, а Николай Иванов и Христо Василев добавиха по две попадения.
Тук класирането след първите срещи оглави “Мусала Брокер”, който би с 3:1 “Ресторанти Щастливеца”. Загубилите първи откриха резултата в 16-ата минута с гол на Али Кязъмов. През втората част обаче Сибин Сабриев, Петър Антонов и Валентин Тодоров само за пет минути между 25-ата и 30-ата нанизаха три попадения и решиха мача. Малко след това Валентин Тодоров получи първия червен картон в турнира, като срита паднал съперник и веднага логично бе отстранен от рефера Михаил Павлов, като ще пропусне следващите два мача на “Мусала Брокер”.
Програмата на турнира ще претърпи промени и днес мачове няма да има, съобщиха организаторите от ЗС на БФС. Причината е, че в ДКС “В. Левски” ще бъде поклонението пред Петър Христов. Мачовете “Телепол” – “Friends”, “Ресен” – “Ужас”, “Стима” – “Победа” и “Ветеран турист” – “Епъл” се отлагат за следващата седмица.