“Павликени” завърши 2:2 в Габрово

Публикувано на чт, 24 юли 2014
277 четения

С равенство завърши втората контролна среща от предсезонната подготовка на ОФК “Павликени”. След победата с 4:1 у дома над “Ювентус” (Малчика), възпитаниците на треньора Илия Пендов направиха 2:2 като гости на “Янтра” в Габрово.
“Първата част бе равностойна, въпреки че домакините опитаха натиск в началните минути. Ние бяхме по-прибрани и отговаряхме с контри.
Още в 7-ата минута обаче Димитър Кушев изведе на двойно подаване Стефан Гинчев, който преодоля вратаря и вкара за 0:1. Последва страхотен удар на Кушев в гредата от фаул от двайсетина метра и два пропуска от удобни позиции на Гинчев.
Изравнителното попадение на “Янтра” дойде след неразбирателство в нашия отбор. Борислав Гецов опита да пресече на шпагат безобидно центриране и чукна топката, която мина край излезлия напред вратар Генчо Стефанов и спря в мрежата ни за 1:1.
След почивката започнах да правя смени, за да играят всички момчета. Марин Пендов стреля силно от трийсетина метра, вратарят на домакините извади топката в корнер. Хубав удар до гредата отправи Гинчев, малко по- късно с глава опасно насочи топката Кушев.
Денчо Шипкалиев направи 1:2 за нас с много силен шут от поне 30 метра. Автогол бе и второто изравнително попадение на габровци.
След центриране от корнер резервният ни вратар Васил Боев изпусна топката в мрежата зад себе си”, разказа старши треньорът на павликенци Илия Пендов.
Следващият приятелски мач на тима е връщане на визитата на “Ювентус” в Малчика в неделя от 10 часа.
ОФК “Павликени”: Г. Стефанов, Гецов, Илиев, Петров, Йорданов, Кръстев, Шабан, Стоянов, Михайлов, Кушев, Гинчев (М. Пендов, Методиев, Ив. Стефанов, Чешмеджиев, Боев, Шипкалиев, Тисовски).