“Локо” (ГО) с неприятна загуба от аутсайдера “Монтана”

Публикувано на чт, 2 мар. 2017
117 четения

Локомотивци загубиха дербито в дъното на Първа лига, като отстъпиха с 0:1 на последния “Монтана”. Единственият гол падна още в 5-ата минута след груба грешка в отбраната, когато след неразбирателство топката попадна у Даниел Генов и той намери Андреас Васев – 0:1.
Малко след това гол на Петър Атанасов от гостите бе отменен заради засада, а в 10-ата минута същото се случи и след попадение на Софиен Муса от горнооряховци. В 35-ата минута пък Гаджев отне топката от домакините и намери Сергей Георгиев, чийто удар срещна десния стълб на Банков. В края на полувремето “железничарите” претендираха за дузпа след съприкосновение между Бирхарим Сар и Николай Христов в наказателното поле, но такава не последва.
Нова претенция за дузпа имаше в 47-ата минута за игра с ръка на Бамба в пеналта, но реферът отново даде знак играта да продължи. “Монтана” имаше две възможности в средата на полувремето, когато първо Васев стреля над гредата, а после Банков отлично извади удар на Генов.
В 71-ата минута Софиен Муса отново прати топката в мрежата, но тъчреферът бе вдигнал флага за засада. Домакините завършиха мача в намален състав, след като в 84-ата минута Жан Амбоуз получи червен картон за удар без топка.
“Локомотив” (ГО): Банков, Фиданин, Кавдански, Амброуз, Джоман, Ндонгала, Кифуети (64 Узунов), Фенуш, Христов (64 Бен Отман), Желев, Муса.