“Локомотив” (ГО) падна с 4:2 в Несебър

Публикувано на пн, 20 Ное. 2017
106 четения

Горнооряховският “Локомотив” спря серията си от три поредни победи със загуба с 4:2 при гостуването си в Несебър. Мачът от XV кръг на Втора лига започна чудесно за гостите, които поведоха още във 2-ата минута с гол на Георги Чукалов, който след центриране отдясно засече топката отблизо – 0:1. Силните минути на “железничарите” продължиха и Кевин Осей можеше да удвои резултата, но бе стрелял над надпречната греда. В ответната атака Иван Михайлов пък имаше възможност да изравни, но вратарят улови удара му. Все пак в 17-ата минута Михайлов направи 1:1 със страхотен изстрел от границата на наказателното поле. В 26-ата минута домакините стигнаха до обрат. Емануил Манев стреля от малък ъгъл, вратарят изби, но при добавката Иван Колев бе безгрешен за 2:1. В последната минута на полувремето Николай Костов центрира от фаул, а Нуретин Пюскюлю от близко засече за 3:1.
В 56-ата минута авансът на “Несебър” можеше да набъбне, но последователно Иван Колев и Иван Михайлов изпуснаха от отлични позиции. В ответната атака пък Деян Христов не успя да намали изоставането на своя отбор. Всичко свърши в 65-ата минута, когато бърза контра на домакините бе завършена от Иван Колев, който бе точен за 4:1.
Силите на “Локо” стигнаха само да направят загубата не толкова катастрофална. Автор на второто попадение за гостите беше Аристоте Ндонгала с премерен удар извън наказателното поле.
След победата “Несебър” измести от петото място в класирането “Локомотив”, който отиде на осма позиция.
“Локомотив: Ивайло Крушарски, Кристиян Димитров, Ивайло Тодоров, Петър Казаков, Мартин Николов, Якуб Идризов, Кевин Осеи, Георги Чукалов, Веселин Любомиров, Аристоте Ндонгала, Деян Христов.