“Локомотив” (ГО) на крачка от победата в Разград

Публикувано на ср, 13 сеп. 2017
97 четения

С два гола на Георги Чукалов “железничарите” останаха на крачка от победата при гостуването си на дублиращия отбор на “Лудогорец” в Разград. Оспорваният мач завърши наравно 2:2. На базата “Гнездото на орлите” двата отбора играха силно, атакуваха опасно, но пропуснаха изгодни ситуации.
Мачът започна отлично за горнооряховци. Още във 2-aта минута след една центрирана в наказателното поле топка, бранителите не се ориентираха добре и позволиха на Георги Чукалов да стреля неспасяемо за 0:1. Домакините обаче бързо изравниха. Само 3 минути по-късно прехвърлящ пас намери Александров, той овладя технично топката и подаде на Ковачев, който не сгреши – 1:1.
“Орлетата” натиснаха и в 8-aта и 9-ата минути добри ситуации се откриха пред Александров и Климентов, но до ново попадение не се стигна. Отново Климентов в 22-ата минута от фаул и в 30-aта минута с шут извън границите на наказателното поле обстреля опасно вратата на Кацарев. Гостите отговориха с опасна атака в 34-aта минута, когато Васил Симеонов се намеси отлично и спаси почти сигурен гол. Минута по-късно, отново след центриране в пеналта, пак Георги Чукалов стигна първи до топката и вкара за 1:2.
Втората част започна с опасна ситуация пред вратата на домакините, след като в 55-ата минута Деян Христов изскочи сам срещу Симеонов. Младият вратар обаче се намеси решително и не позволи да бъде преодолян. Последва пропуск на Ковачев в 78-ата минута, когато бе изведен зад гърба на централните защитници на гостите и опита прехвърлящ удар, но топката прелетя над гредата.
Все пак домакините стигнаха до изравняване в 85-ата минута. Влезлият като резерва Андриан Димитров показа добър поглед върху играта и намери чудесно Доминик Янков. След намеса на бранител, до топката първи стигна Олег Димитров и с фалцов удар я прати в мрежата – 2:2. “Локомотив” можеше и да спечели, но в 90-ата минута Балъков пропусна да вкара трети гол за гостите.
“Локомотив” (ГО): Кристиян Кацарев, Мариян Иванов, Мартин Николов, Ивайло Тодоров, Владимир Мичев, Якуб Идризов, Веселин Любомиров (46 Антоний Балъков), Кристиян Димитров, Георги Чукалов (56 Бедри Рюстемов), Деян Христов, Александър Киров (70 Петър Казаков).