“Изгрев-93” (Царевец) спечели в Сухиндол в отложен мач

Публикувано на вт, 29 Ное. 2016
161 четения

Тимът на “Изгрев-93” от с. Царевец грабна победа с 2:1 при гостуването си на “Лозен” в Сухиндол. Мачът започна с натиск на домакините и още в 12-ата минута Иван Иванов можеше да открие. Нападателят излезе сам срещу вратаря на гостите Калин Димитров, но не успя да го преодолее. Сухиндолци все пак поведоха в 33-ата минута, когато Чавдарлиев се измъкна зад отбраната на гостите и вкара за 1:0. До почивката тимът от Царевец на практика имаше една чиста голова възможност, пропусната от Галин Генчев, чийто изстрел бе спасен от Пламен Христанов.
След почивката в състава на “Изгрев 93” влязоха младоците от юношеската формация, която води в първенството на Северозапада, и направиха обрат. Първо грешка в защитата на домакините бе наказана от Бойко Николов за 1:1 в 52-ата минута. В 76-ата Ченков проби до аутлинията и върна топката назад към Ивайло Атанасов, който вкара за 1:2. Междувременно сухиндолци нацелиха гредата чрез Даниел Димитров. До края гостите имаха нова възможност, но Христанов спаси и резултатът остана непроменен.