“Етър” стартира с 1:2 от “Локо” (Пд), доброто второ полувреме не стигна

Публикувано на пн, 17 юли 2017
134 четения

“Виолетовите” не можаха да запишат първи точки в елита, като стартираха със загуба с 1:2 от “Локомотив” (Пловдив) в първия мач от първенството. Срещата се игра в Ловеч поради необходимостта от довършителни работи по стадион “Ивайло” и това също даде отражение, въпреки горещата подкрепа от феновете, пропътували разстоянието до Града на люляците. “Етър” получи два гола преди почивката и въпреки че през втората част потърси изравняването, това не се получи.
Пловдивчани имат финансови проблеми и играха без своя лидер Мартин Камбуров, който отказа да играе преди самия старт, както и без новите си попълнения, но големият им опит в Първа лига даде резултат. Украшението на мача бяха трите много красиви гола.
“Етър” излезе без двама свои основни футболисти – Иван Стоянов и Йордан Апостолов, пропуснали мача поради изтърпяване на наказание от миналия сезон, което също повлия. Станислав Генчев опита да изненада съперника със система 3-5-2, но нещата не се получиха както желаеше, а играта се подобри едва след направените смени през втората част. Дотогава обаче тимът вече бе инкасирал две попадения.
В първите 30 минути нищо интересно нямаше и пред двете врати. В 31-ата минута обаче още при първата голова опасност гостите от “Локо” (Пд) откриха. Ванчо Траянов намери с дълъг пас Веселин Марчев, който, останал сам срещу стража на “Етър” Акалски, не пропусна да прати топката във вратата на символичните домакини – 0:1.
Вторият гол падна във възможно най-неприятния момент. В последната секунда на двеминутното продължение капитанът Дани Кики не бе пресрещнат навреме и с много красиво изпълнение отдалеч прати топката в десния ъгъл на Акалски за 0:2.
“Етър” вдигна оборотите след почивката, а Станислав Генчев направи три бързи смени, които дадоха резултат. Влизането на Тодоров, Кямил и Петков сериозно раздвижи играта. Именно резервите направиха най-чистото положение в 67-ата минута, когато след комбинация между Кямил, Петков и Тодоров последният стреля от добра позиция, но вратарят Илко Пиргов спаси.
“Болярите” не се отказаха и засилиха натиска, като върнаха интригата в 83-ата минута. Цветомир Тодоров от фаул красиво прехвърли стената и направо препарира вратаря Пиргов, вкарвайки първия гол за “Етър” този сезон в елита. Попадението даде импулс в играта на етърци, които се втурнаха в предни позиции. В 90-ата минута Иван Петков стреля с глава, но топката мина покрай вратата на “Локомотив”, а в самия край на даденото 4-минутно добавено време Веселин Минев центрира от фаул и отново Иван Петков с глава стреля опасно, но Илко Пиргов с последни сили успя да спаси и локомотивци измъкнаха трите точки.
Във втория кръг в петък от 21:00 ч. “виолетовите” гостуват на другия новак в Първа лига “Витоша” (Бистрица) в столицата, а следващото им домакинство е след две седмици срещу “Верея”.
“Етър”: Акалски, Минев, Василев, Скерлев, Александров, Руменов, Атанасов, Неделчев (66 Тодоров ), Ивайлов (46 Кямил), Пехливанов, Колев (55 Петков).