“Етър” надигра с 4:0 “Павликени”, пречупи гостите в края на мача

Публикувано на вт, 19 май 2015
183 четения

От вчера на стадион “Ивайло” започна асфалтирането на пистата, след което предстои да бъде излято и най-горното покритие. Пусковият срок е краят на юни.

Етърци взеха очаквана победа над “Павликени”, но категоричното 4:0 бе фиксирано едва в заключителните минути на мача. Пред повече от 700 зрители на стадион “Ивайло” двубоят започна с най-ранния гол този сезон. Течеше още 1-ата минута, когато започналият като титуляр Димитър Байдаков бе съборен в пенална и реферът отсъди дузпа, която Байдаков реализира с неспасяем удар в десния ъгъл – 1:0.
Другата промяна в стартовия състав бе на вратата, където започна Ивайло Петков вместо Русев. В 13-ата минута обаче Ивелин Аладжов получи контузия и бе откаран в болница (впоследствие се оказа, че става въпрос само за навехване) и на терена се появи Копаранов, който отиде в центъра на защитата, а Цветан Петров заигра като бек.
До почивката обаче “виолетовите” продължиха лежерно и не създадоха много опасности, освен един удар от фаул на Тихомир Кънев от 25 метра в ъгъла, спасен от вратаря на гостите. В 35-ата минута пък след центриране на Кънев отдясно Байдаков пропусна да удвои, а после можеше да направи същото и със задна ножица.
Павликенчани не стояха никак зле на терена и създадоха две добри възможности за изравняване. В 10-ата минута Милен Савов с далечен удар прати топката в десния стълб, а после отново той се откъсва отдясно срещу вратаря, но Ивайло Петков излезе навреме и улови топката. Малко преди почивката Байдаков отново бе съборен в наказателното поле, но реферът Христо Минчев му вдигна жълт картон за симулация.
По време на паузата на пистата бяха приветствани двата отбора на “Етър”, набор 2001 и 2003 година, които направиха почетен тур и стигнаха до агитката, където показаха спечелените две купи и обраха овациите.
През втората част “Етър” позасили натиска. Удар на Искрен Писаров мина до десния стълб, а в 50-ата минута последва голямо мелле пред вратата на “Павликени” с няколко опита за удар, завършило с изстрел на Кямил в напречната греда. Отново Байдаков проби отдясно и намери Кямил, който би в аут, а удар на Мартин Николов по земя бе уловен от вратаря Киров.
В 63-ата минута Тодор Колев стреля към вратата, но Байдаков закъсня да подложи крак и да прати топката в опразнената врата. Постепенно гостите отпаднаха физически и бяха натикани от етърци пред вратата им, което донесе и последвалите голове. В 74-ата минута след центриране отдясно Байдаков удвои резултата, като преди да влезе топката рикошира и у защитника Димитър Цонев.
Бурно подкрепян от агитката, Байдаков навлезе на скорост отдясно и сложи топката на главата на Иван Петков, чийто удар бе спасен от вратаря. Дойде и 83-ата минута, когато Искрен Писаров излезе сам срещу вратаря и с отмерен удар за пореден път тази пролет се разписа за “Етър”, като направи преднината класическа – 3:0.
Гостите съвсем рухнаха и до края въпросът бе само колко голове ще получат. В 87-ата минута Писаров проби отдясно и центрира, а Иван Петков технично отклони топката в мрежата за 4:0. В даденото продължение пък красива задна ножица на Тодор Колев бе спасена от вратаря Киров.
“Етър”: Ивайло Петков, М. Николов, Аладжов (13 Копаранов), Анев, Макенджиев, Кямил (67 Николаев), Петров, Писаров, Кънев (68 Иван Петков), Колев, Байдаков.
“Павликени”: Киров, Калчев (66 Шипкалиев), Савов (66 Златков), Петров, Димитров, Додуров (87 Николаев), Цонев, Ст. Иванов, Илиев, Чирпанов, Кушев.

Георги Василев – треньор на “Етър”:
“Победата не подлежеше на съмнение. През първото полувреме владеехме играта, но без завършващи удари. “Павликени” бяха се затворили здраво, а и след първия гол при нас имаше напрежение в търсене на второ попадение, което да реши мача. Трябва да можеш да ги отвориш, в крайна сметка го направихме и в края логично победата стана изразителна.”
Милен Петков – треньор на “Павликени”:
“До 80-ата минута играхме добре, но после рухнахме физически и тактически. Още преди почивката можехме и да изравним, което щеше да даде друга насока на мача. Но миналата седмица изиграхме два тежки двубоя с “Левски” и “Академик” (Свищов), което даде своето отражение. В последните минути напълно рухнахме и физически, и психически.”