“Етър” би само с 2:1 срещу “Ботев”, но увеличи преднината си в челото

Публикувано на пн, 24 апр. 2017
146 четения

“Виолетовите” взеха минимална, но важна победа с 2:1 срещу “Ботев” (Гълъбово) в мач, в който пропуснаха куп голове, а накрая трепериха да не завърши реми. “Домакините” вкараха две попадения, удариха две греди, пропуснаха няколко пъти сами срещу вратаря, но позволиха на гостите да се надяват на нещо повече.
Още в 10-ата минута след центриране отдясно Тихомир Кънев стреля с глава и вратарят извади в корнер, а след изпълнението му удар на Иван Скерлев също с глава бе спасен. В 15-ата минута четирима етърци излязоха срещу трима защитници и Димо Атанасов бе изведен в коридор сам срещу Ставрев, но стреля в него, а отскочилата топка срещна напречната греда.
Етърци откриха в 26-ата минута, когато Кямил изведе Кънев и той бе съборен в наказателното поле. Отсъдената дузпа Иван Стоянов вкара с хладнокръвен удар за 1:0. Гостите обаче подсказаха, че няма да се откажат да атакуват и първо далечен удар на Коларов бе уловен, а после същото стори и Николов.
Тихомир Кънев в 35-ата минута отправи изненадващ далечен удар до гредата, а малко след това при центриране отляво се размина с топката пред опразнената врата. Отново Кънев в 45-ата минута бе изведен отлично, но ударът му срещна напречната греда.
Второто полувреме донесе скоро второ попадение. В 54-ата минута след центриране от корнер силно игралият защитник Симеон Иванов отблизо мушна топката в мрежата – 2:0. Вместо да довършат гостите, етърци обаче ги оставиха да се върнат в мача.
В 66-ата минута Димо Атанасов събори Илиев в наказателното поле и последва дузпа и за “Ботев”. От бялата точка обаче капитанът им Георги Кирилов стреля високо над вратата. Всичко можеше окончателно да се реши в 70-ата минута, когато при контра Иван Стоянов перфектно изведе Димо Атанасов отново сам срещу вратаря, но той стреля право в тялото му.
В 80-ата минута защитата на етърци допусна гол, като капитанът на гостите Кирилов се реваншира за пропуска при дузпата и с глава намали на 2:1. Мачът стана двуостър и с непредвидим изход. Още веднъж Атанасов пропусна от добра позиция, като би до гредата, а в добавеното време “Ботев” за втори път прати топката в мрежата, но при своевременно маркирана засада. Нервната игра доведе и до седем картона, от които цели пет за “виолетовите”.
В крайна сметка най-важното се оказаха трите точки, които позволиха на “Етър” да дръпне с 6 т. аванс на върха след загубата на “Витоша” в Поморие, а другият претендент “Септември” играе днес със “Созопол”.
“Етър”: Акалски (46 Цанков), Кременлиев, Симеон Иванов, Скерлев, Ташев, Атанасов, Апостолов, Ивайлов (69 Неделчев), Кямил, Кънев (82 Плахов), Стоянов.