“Етър-64” вицешампион на България по хандбал при девойките до 19 години

Публикувано на ср, 27 апр. 2016
555 четения

Вицешампионска титла на страната и сребърни отличия спечелиха хандбалистките на “Етър-64” на завършилото държавно първенство за девойки до 19 години. Финалите се проведоха в зала “Орловец” в Габрово.
Етърки се паднаха в предварителна група заедно с отборите на “Ники спорт” (Сливница) и “Шумен-98”. Възпитаничките на треньорката Йонка Генчева не допуснаха изобщо съмнение в класата си и спечелиха убедително двете срещи. Етърки разгромиха “Шумен-98” с 29:10, а после бяха още по-категорични над съперника от Сливница, побеждавайки го с 32:9.
Много важен бе полуфиналът с “Хасково”, който се очакваше да бъде по-оспорван. Великотърновки изиграха силен мач, като действаха здраво в защита и с добри изяви в нападение. До почивката те взеха аванс от седем гола – 15:8, който през втората част доведоха до крайното 31:20.
Така стигнаха заслужено до финала, където за пореден път се изправиха срещу домакините от “Бъки”, спечелили до момента на финалите 4 категорични победи.
“Болярките” поведоха с 1:0 и 2:1, но след това домакините поеха инициативата и до почивката взеха аванс от 4 гола – 11:7. Габровки нямаха голям превес, но разликата в мача направи вратарката им Ивон Дюлгерова. Етърки направиха цели 7 пропуска от линията за изпълнение на седемметров наказателен удар, а 8 пъти нацелиха гредите. Финалът в крайна сметка завърши 23:17 в полза на “Бъки”.
Боговеста Йосифова беше най-резултатна във финала със 7 точни попадения. За състава на “Етър-64” по 5 гола реализираха Данислава Петрова и Мария Йорданова, с 4 завърши Антония Симеонова.
Шампионската купа на “Бъки” бе връчена от Атанас Атанасов – член на УС на БФХ и президент на “Етър-64”. Великотърновските хандбалистки пък получиха купа за второто си място и заслужени сребърни медали. Две състезателки на “виолетовите” бяха избрани в златната седмица на първенството – Мария Йорданова и Антония Симеонова. Сред носителите на индивидуални награди пък бе Данислава Петрова, която бе обявена за най-добър защитник.
“Представянето на нашите момичета за мен е отлично. Взехме три убедителни победи, а на финала срещу “Бъки” направихме добър мач. Силно играхме в защита, но с пропуски в нападение. Габровки имат доста състезателки при жените, имат повече срещи от нас. Нашият отбор израства с всяка година, има бъдеще хандбалът във Велико Търново. Просто им трябва още опит, трябват им официални срещи, защото в първенството при жените не играят толкова много. Определено съм доволна”, обобщи треньорката Йонка Генчева.
“Етър-64” – вицешампион на България до 19 г.: Мартина Хараламбиева, Ралица Димова, Мария Йорданова, Антония Симеонова, Данислава Петрова, Кристияна Караманлиева, Виктория Маринова, Стилияна Динева, Димитрина Томова, Цветомира Долчинкова, Симона Ангелова, Владислава Кръстева, Михаела Ангелова.