“Етър-64” удари “Шумен-98” с 27:21, напук на трудностите

Публикувано на пн, 20 окт. 2014
208 четения

“Етър” си е “Етър”, напук на трудностите, дори и когато излиза в мач като трети в класирането срещу втория, дори и когато отборът му е силно подмладен и среща опитен противник, дори и когато няма къде да тренира… Възпитаничките на Йонка Генчева биха “Шумен-98” с 27:21 в третия си мач от първенството, който бе и първи пред своя публика. За първи път от години насам за мач на етърки бе обявен вход с билети – по 1 лев.
“Играхме силно, водени от капитана Даниела Коцева. Много добре пази Деси Николова, силно играха Маги Дончева и Деница Иванова. Вече сме без пет основни състезателки от м.г., а “Шумен” е изграден от опитни хандбалистки на всички постове. Ние взехме девойки старша възраст и дори три от младшата възраст. Шест момичета учат в Спортното училище. Много работихме и си пролича на терена.
Тренираме в малката зала, където размерите на игрището не позволяват да се готвим нормално. За тренировки в ДКС “В. Левски” вече ни искат пари и не можем да си ги позволим. По цял свят не е така. Ходим да тренираме и играем контроли в Г. Оряховица, но така се губи време, а момичетата са ученички. Но показахме характер”, коментира треньорката Йонка Генчева.
Мачът тръгна равностойно само в началото и резултатът бе 3:3 в 9-ата минута, след което етърки поведоха и до 20-ата минута бяха натрупали преднина от четири гола (9:5). Тя се запази до почивката (13:9), след което в 40-ата минута вече снигна до 7 гола, а краят дойде при 27:21.
С 12 гола се отличи Даниела Коцева, 6 вкара Мадлена Дончева. Следващият мач е на 1 ноември, когато етърки приемат “Хасково”.
“Етър-64”: Десислава Николова, Даниела Коцева 12, Деница Иванова 1, Даниела Кръстева 4, Маги Дончева 6, Петя Кръстева 2, Зорница Стефанова 1 (Мирела Павлова 1, Христиана Гавраилова, Полина Генчева, Виктория Маринова, Стилияна Динева, Антония Симеонова, Данислава Петрова, Габриела Николова).