“Етър-64” тръгна с победа: 28:26 над “Свиленград”

Публикувано на пн, 26 февр. 2018
131 четения

Изключително важна първа победа в плейофите спечелиха хандбалистките на “Етър-64”, които биха днес в ДКС “Васил Левски” с 28:26 (16:9) “Свиленград”. Успехът позволи на “болярките” да поведат в класирането с 6 т., пред “Бъки” с 3, “Свиленград” с 2 и “Шумен” с 1 т., като двубоят между габровки и шуменки бе отложен.
Отлично първо полувреме изиграха “виолетовите”. Силна игра и в нападение, и в защита, откъсна тима напред в резултата, като малко преди края водеха с 16:8, а почивката дойде при 16:9.
В началото на втората част гостенките върнаха 4 попадения и в 40-ата минута резултатът бе 18:14. След няколко спасявания на Гери Александрова за съперника в 48-ата минута се стигна само до гол аванс – 21:20. Етърки отново дръпнаха с 4 гола, но минута преди края резултатът бе 27:26 и Кристияна Караманлиева с последния гол узакони нещата на 28:26.
Най-резултатна в този мач за “Етър-64” бе Данислава Петрова с 12 попадения, силно игра и вкаралата 5 гола Мария Йорданова. “Много съм доволна от всички. Разчитаме само на състезателки от нашата школа, за разлика от други. Не може без грешки, защото момичетата са млади, но отново показаха, че вървим по прав път. Най-важното бе да вземем победата, ценни 2 точки за нас”, коментира треньорката Йонка Генчева. Следващият мач на етърки е отново домакинство – на 4 март от 17 ч. срещу “Шумен-98”.
“Етър-64”: Десислава Николова, Соня Богданова 4, Петя Кръстева 2, Кристияна Караманлиева 3, Мария Йорданова 5, Деница Иванова 2, Данислава Петрова 12 (Ангелина Симеонова, Десислава Кръстева).