“Етър-64” на финал за титлата срещу “Свиленград”

Публикувано на вт, 3 май 2016
159 четения

Победителят в редовния сезон “Етър-64” се наложи над домакина “Шумен-98” с 29:21 (13:11) във втори мач от полуфиналните плейофи на женското хандбално първенство на България. С успеха великотърновки спечелиха серията с 2:0 победи и ще играят за трофея. Голямото желание да решат нещата в своя полза още в самото начало доведе до проблеми в атака и те успяха да се разпишат едва в осмата минута. Шуменки се възползваха от пропуските на гостите и изненадващо поведоха с 3:0. Постепенно етърки намериха играта си и в 11-ата минута успяха да изравнят при 4:4, а малко по-късно поведоха и с 6:4, но последва повторението на първите 8 минути и във 19 минути домакините поведоха с 8:6. Последва промяна на защитата, на мястото на Петя Кръстева влезе М. Йорданова и след отлични прояви на Николова на вратата и особено на Богданова в нападение полувремето приключи при 13:11.
Възпитаничките на Йонка Генчева предрешиха мача в първите десет минути на второто полувреме, когато след серия от 7:1 те поведоха с 20:12 и до края нямаха проблеми. С 10 гола за победителките се отличи Соня Богданова. 6 попадения добави Десислава Кръстева, а 5 пъти се разписа Петя Кръстева. Финалната серия, която ще се играе до две победи в три мача, стартира на 11 май от 18.00 часа във Велико Търново, където “Етър 64” ще приеме “Свиленград-ПУ”, който детронира шампиона “Бъки” в Габрово след втора победа в другия полуфинал.
“Етър-64”: Николова, Павлова 3, П. Кръстева 5, Богданова 10, Коцева 2, Д. Иванова 1, Д. Кръстева 6, Йорданова, Ант. Симеонова, Ст. Динева 2, М. Харалампиева, В. Маринова.