“Етър-64” измъкна драматично реми в Шумен и опази второто място

Публикувано на пн, 15 Дек. 2014
157 четения

Драматично 18:18 (10:10) измъкнаха хандбалистките на “Етър-64” при гостуването си на “Шумен-98”. Точката им позволи да опазят второто си място преди плейофите, докато шуменки останаха трети.
Две минути преди края домакините водеха с 18:16, като етърки върнаха два гола, а драмата бе в самия край, когато едновременно със сирената реферите отсъдиха дузпа за “Шумен-98”. Вратарката Десислава Николова обаче спаси 7-метровия удар и предотврати загубата.
Двубоят беше изключително оспорван от първата до последната минута. Двата тима бяха равностойни, като само за минути някой се откъсваше напред с 1-2 гола и веднага след това равенството се възстановяваше. Отборите показаха много добра защита, за което говори и ниската резултатност в мача. Етърки бяха и без контузената Деница Иванова, като ползваха три девойки младша и старша възраст.
В края на първата част “Шумен-98” водеше с 10:8, но етърки наваксаха двата гола. Силно пази Д. Николова, която в 37-ата минута вкара дори директен гол от своята врата. Етърки имаха големия си шанс десет минути преди края, когато водеха с 14:16 и пропуснаха при свои атаки да решат мача. Домакините нанизаха 4 поредни гола за 18:16 и вече виждаха победата, когато Деси Кръстева намали, а 35 секунди преди края Мирела Павлова изравни. Последва и дузпата, при която Деси Николова спаси удара на Габриела Христова и попадна в прегръдките на съотборничките си.
Силен мач освен нея направиха и Маги Дончева и Християна Гавраилова. Така “Етър” събра 13 точки и си гарантира второто място, а “Шумен-98” остана трети също с 13 т., но и мач повече. Лидер е “Бъки” с 18 точки. Вчера “виолетовите” приеха ХК “Панагюрище” в отложена среща от деветия кръг на шампионата.
“Етър-64”: Д. Николова 1, Павлова 5, М. Йорданова, Дончева 5, Гавраилова, П. Кръстева 3, Д. Кръстева 3 (Г. Николова, Д. Петрова, Ст. Динева 1, А. Игнатова, В. Маринова).