“Браун Тим” е втори в отборната надпревара за купа “Габрово” по спортно ориентиране

Публикувано на вт, 25 окт. 2016
207 четения

286 спортисти от 25 клуба от цялата страна взеха участие в състезанието по спортно ориентиране за купа “Габрово”, проведено в събота. Състезателите от региона завоюваха два златни, един сребърен и три бронзови медала. В елитната група при мъжете Иван Сираков завърши на второ място, като отстъпи в спора за златото пред Кирил Николов – Дизела. Председателят на “Браун Тим” Николай Димитров допълни призовата тройка. Съотборникът му Красимир Рашков е седми. В група Жени-21 елит Елица Атанасова от “Трапезица 1954” е шеста, Марияна Атанасова девета. Александър Атанасов донесе златен медал за СКО “Трапезица 1954” в група Мъже-45. Димитър Димитров от “Браун Тим” е осми.
При жените в тази възрастова група Мариела Терзиева (“Браун Тим”) е на пето място. Марин Марков се пребори за бронзов медал в група Мъже-35, съотборникът му Иво Дончев в “Браун Тим” е осми. Трима представители на “Трапезица 1954” влязоха в десетката при 12-годишните момчета. Борил Недков е трети, Йордан Стоянов седми, а Антон Гушев е девети.
При най-малките участници до 10 години, Илия Йорданов (“Браун Тим”) е шести при момчетата, съотборникът му Пламен Атанасов е седми, Костадин Савов е девети.
При момичетата Иванна Статева се подреди пета, Ивайла Веселинова е седма, Боряна Пенчева е осма. Великотърновката Русалина Стефанова, състезаваща се за клуб “Бачо Киро 94” стана победител в група Жени-55. В отборното класиране “Браун Тим” е на второ място със 198 точки, “Трапезица 1954” е на шесто място със 130 т. Носител на купа “Габрово” стана “Вариант 5” (Търговище) с 262 точки.