“Баш Мечките” сдадоха купата в Аматьорската лига, “Перестройка” изравни полуфиналната серия с “Фор Фън”

Публикувано на ср, 10 май 2017
175 четения

Националната баскетболна лига за аматьори – регион “Център”, ще има нов шампион. Миналогодишният първенец и лидер в редовния сезон “Баш Мечките” бе детрониран на полуфинал. Великотърновци спечелиха всички срещи в редовния сезон и се включиха в елиминациите директно от полуфинал. “Баш Мечките” сензационно загубиха с 0:2 серията от Технически университет – Габрово, и ще играят за бронзовите медали. Още в първия полуфинал, игран във В. Търново, габровските баскетболисти поднесоха изненадата и спечелиха с 88:83. В неделя в зала “Орловец”, “Баш Мечките” загубиха с 58:68 и сдадоха купата. Срещата премина през редица обрати и се реши в последните 5 минути. След първото полувреме резултатът бе равен 28:28. Домакините взеха инициативата след почивката и в 25-та минута имаха аванс от 5 т. Три успешни атаки на Митков, Найденов и Алажов осигуриха точка преднина за “Баш Мечките” за 41:40. В края на третата четвърт габровци отново излязоха напред с 46:43. Първите три минути на последната четвърт бяха най-силните за “Баш Мечките” в мача. Те направиха серия от 10:1, като Георги Павлов наниза 5 поредни точки. В 35-ата минута търновци водеха с 54:51. В заключителните минути Антонио Станков наниза 3 тройки, Даниел Пенков добави още една, с което прекършиха съпротивата на търновци и се класираха на финал.
За “Баш Мечките” най-резултатни в мача бяха Стилиян Димитров с 20 т. и Георги Павлов с 18 т., центърът Митко Митков овладя 14 борби и вкара 9 т. В другия полуфинал “Перестройка” изигра най-силния си мач през сезона и победи “Фор Фън” с 97:69, с което изравни резултата в серията на 1:1. Троянчани бяха спечелили първата среща със 74:68. Драгомир Нейков вкара 31 т., Данаил Киров добави 23. С двуцифрен резултат завършиха и Стефан Нешков с 12 и Фурууа Брендакс с 10. Димитър Христов се отчете с 9 т. Вторият финалист ще бъде излъчен на 14 май в Троян.