“Баш Мечките” с първа загуба, “Перестройка” оглави класирането в БГО лигата

Публикувано на чт, 16 Ное. 2017
279 четения

С изненадваща загуба на “Баш Мечките” приключиха срещите от 6-ия кръг в БГО баскетболна лига, регион “Център”, които се проведоха във В. Търново. В последната среща от програмата дряновският “Дрезден ЗУУ” нанесе първо поражение на “Баш Мечките” с 66:62. В 5-ата минута домакините отстъпваха с 5:10, след това вкараха 9 точки поред и поведоха с 14:10. Втората четвърт стартира със серия 10:0 за отбора от Дряново, който на полувремето имаше 3 т. аванс. В третата четвърт преднината им достигна 13 т., а в четвъртата 16. Щурмът на “Баш Мечките” се оказа закъснял и те успяха само да свалят пасива си до 3 т. в последните минути. Центърът Митко Митков вкара 19 т. и овладя 17 борби, Стоян Даракчиев е с 15 т. и 13 борби, Найден Найденов се отчете с 18 т. Красимир Петричев от “Дрезден ЗУУ” направи отличен мач и с коефициент 37 спечели наградата MVP за най-добър играч на кръга в регион “Център”.
Другият търновски тим “Перестройка” премаза “Фрийстайлърс” (Исперих) със 101:55 и оглави класирането. Най-голямата разлика в мача стигна 51 т. в 38-ата минута. Завръщане в състава на победителите след продължително отсъствие поради контузия направи Данаил Киров, който вкара 14 т., взе 5 борби и даде 6 асистенции. Най-резултатен за победителите бе Мартин Цонев с 24 т. С дабъл-дабъл приключиха Драгомир Нейков (14 т. и 15 борби) и Владимир Върбанов (10 т. и 16 борби). В първия двубой от програмата “Локомотив” прегази “Хищниците” от Плевен със 79:58. По този начин горнооряховци сложиха край на серията от 3 поражения, докато за плевенчани това бе втора поредна загуба. “Локомотив” спечели и четирите части и заслужено стигна до трети успех през сезона. Над всички бе Венцислав Ников, който се отчете с 24 т., 9 борби и 4 асистенции. С дабъл-дабъл завършиха Георги Арихтев с 10 т. и 13 борби и Паскал Николов със 17 т. и 11 овладени топки. Преслав Николов с 18 т. е втори по резултатност. Във втория мач студентите от УСК “Д. Ценов” загубиха от “Чавдар” (Троян) с 41:81. От тима на студентите се отличи Кристиян Мирков завършил с 13 т., 3 борби и 1 асистенция.