“Академик” пречупи “Партизан” (Червен бряг)

Публикувано на ср, 23 авг. 2017
111 четения

Пълен обрат в резултата постигна свищовският “Академик” и записа пълен успех в първата си домакинска среща за сезона. “Студентите” обърнаха с 2:1 “Партизан” (Червен бряг). Гостите разчитаха предимно на дълги подавания и на статични положения и тази тактика им донесе успех в 21-ата минута. Тогава след ъглов удар отбраната на свищовлии изчисти топката, но опитът за изкуствена засада не се получи и Калоян Митков вкара за 0:1.
Свищовлии изравниха точно преди почивката чрез Стефан Гинчев. Митко Димитров навлезе отляво и комбинира с Кристиян Иванов. В стремежа си да го блокира, бранител на “Партизан” отклони топката към Стефан Гинчев, който от движение бе точен за 1:1. През втората част “Академик” продължи да атакува, пропусна положения, стигна и до удар в гредата. Така дойде 75-ата минута, в която Мартин Колев влезе отляво, залъга и намери Лилян Маринов и той направи обрата пълен – 2:1.
“Академик”: Ценов, Петров Йорданов, Ангелов, Пендов, Маринов, Георгиев, Кр. Шванов Димитров, Ст. Гинчев и Пл. Илиев (75 Колев).