“Академик” не спря “Ботев” (Вр) – 1:2

Публикувано на ср, 25 май 2016
149 четения

Свищовският “Академик” загуби с 1:2 от “Ботев” (Враца) в мач, в който гостите превъзхождаха. Тодор Чаворски в 25-ата минута изстреля снаряд от около 30 метра, но вратарят на домакините Владимиров спаси. В 30-ата минута обаче Милен Василев от пряк свободен удар вкара за 0:1.
Малко след това Чаворски нацели напречната греда след пробив и центриране на Руслан Куанг. После Ивайло Цветанов технично се освободи от защитник, излезе сам срещу Владимиров и стреля, но топката се отби от дясната греда.
“Академик” увеличи оборотите след почивката, но Венци Иванов обаче успокои гостите с попадение в 60-ата минута с глава за 0:2. Малко по-късно вратарят на врачани Иван Иванов отби коварен шут на “студентите” с атрактивна проява на голлинията. Стражът на врачани беше преодолян в 71-ата минута от Георги Колев, който наказа грешка в защитата на гостите. В добавените 3 минути Венци Иванов нацели за трети път напречната греда на свищовската врата.
“Академик”: Владимиров, Цолов, Ганев, Трайков, Ангелов, Георгиев, Караславов, Тодоров, Иванов, Колев, Гинчев.