Три златни медала за свищовските джудисти

Публикувано на ср, 25 Ное. 2015
258 четения

СК “Джудоспорт” спечели по три златни, сребърни и бронзови медала от силния турнир на “Илинден” в София. Участваха 54 отбора (31 от България и 23 чуждестранни), като свищовлии се представиха с 22 състезатели.
Златен медал при 10-годишните момчета в кат. +50 кг взе Даниел Кючуков, побеждавайки Йордан Божилов от “Шун джудо” (Сф). Шампион при момичета до 13 г. в кат. +52 кг стана Гергана Йорданова, която надигра Марияна Преда от румънския клуб “Александрия”. В същата възраст злато в кат. 48 кг извоюва Боряна Ценова, победила на финала Таня Радулова от “Чавдар” (Троян). Симона Петкова стигна до финал в кат. 52 кг и се окичи със сребърен медал. На второ място в кат.44 кг се подреди Грета Маринова. При юноши младша възраст в кат. 34 кг Теодор Ангелов загуби битката за златото и остана втори. При младежи в кат. 60 кг Едмонд Белчев е трети, бронз взеха и Мелих Кудретов при момчета до 10 г. в кат. 50 кг и Кристиан Божинов в кат.46 кг при момчета до 13 г.
Преди това състезание свищовските джудисти участваха и в турнир “Янко Димов” в София, с който откриха новата състезателна година. 13-те спортисти от “Джудоспорт” спечелиха 4 златни, 1 сребърен и 1 бронзов медал в конкуренцията на клубове от България, Сърбия и Македония. Шампиони в категориите си станаха Кристиян Божинов (46 кг), Гергана Йорданова (+52 кг), Даниел Кючуков (+46 кг) и Миглена Райкова (63 кг). Сребърния медал спечели Боряна Ценова в кат. 46 кг, а бронзовият медал е на Василен Петков в кат. 38 кг.