СОУ “Н. Катранов” с три общински титли по баскетбол

Публикувано на пн, 1 февр. 2016
201 четения

21 отбора взеха участие в общинския кръг на ученически игри 2016 по баскетбол в Свищов. При момчетата V-VII клас в полуфиналите СОУ “Н. Катранов” надви Ореш с 16:4, а СОУ “Димитър Благоев” победи СОУ “Цветан Радославов” с 8:4. Във финала СОУ “Н. Катранов” се наложи над СОУ “Д. Благоев” в 23:8. В спора за третото място баскетболистите от Ореш се пребориха за победата с 10:8 над СОУ “Цв. Радославов”. При момичета СОУ “Н. Катранов” завоюва първото място и направи дубъл в тази възраст. На финала те се наложиха над представителките от ОУ “Ф. Сакеларевич” с 16:4. В малкия финал СОУ “Д. Благоев” надделя над състезателките от Ореш с 12:6. При девойките VIII-Х клас само два отбора бяха подали заявка за участие и организаторите решиха те да изиграят 2 мача помежду си. В тях СОУ “Н. Катранов” взе 2 победи над Държавната търговска гимназия с 8:2 и 20:10 и стана общински първенец. Двете училища премериха сили и във финала при юношите, където икономистите спечелиха с 35:11. За третото място СОУ “Цв. Радославов” победи ПГ по лека промишленост и строителство с 24:8. При средношколките ХI-ХII клас ДТГ без игра се класира за областния етап. При юношите първото място ще си оспорват СОУ “Д. Благоев” и ДТГ. На трето място е СОУ “Цв. Радославов”. Този месец в крайдунавския град ще се проведат и състезанията по хандбал, тенис на маса и шахмат. До края на януари не бяха подадени заявки за турнирите по лека атлетика и бадминтон, съобщи главният експерт в общината Марио Якимов.