Силно представяне на Радослав Димитров в “Мемориал Георги Трингов”

Публикувано на пт, 12 февр. 2016
407 четения

Международният майстор по шахмат Радослав Димитров се представи отлично в “Мемориал Георги Трингов” в Пловдив. Надпреварата събра 241 шахматисти от 15 нации. Сред участниците личаха 12 гросмайстори, 14 межд. майстори, 18 фиде майстори и др.
Радослав Димитров направи летящ старт и след 4-я кръг бе сред лидерите в шампионата с пълен актив. До предпоследния кръг той заемаше 4-то място, но загуба в деветия кръг го лиши от място в призовата тройка. Великотърновецът постигна 6 победи, 1 реми и 2 загуби и в крайното класиране зае 12-о място с 6.5 т. Димитров записа победи над Марко Иванович (Сърбия), Емил Младенов, ммж Елица Раева, фм Кирил Бадев, фм Аргириос Пападопулус (Гърция) и гросмайстор Деян Антич (Сърбия), направи реми с мм Веселин Пантев и загуби от №1 в стартовата листа гм Александър Фиър (Бразилия) и от гм Владислав Неведничи (Румъния). Александър Фиър спечели първото място с 8 т. Трети по допълнителния турнирен показател се класира гм Красимир Русев, който е и най-добре представил се български състезател. След турнира Р. Димитров се включи в полуфинала за 80-ото държавно индивидуално първенство за мъже, от който първите четирима в класирането ще добият право на участие за финалите.