Шест отличия за каратеките на “Катана” в Нови пазар

Публикувано на пт, 26 юни 2015
330 четения

Три сребърни и три бронзови отличия извоюваха състезателите на “Катана” от тазгодишното издание на Национална купа по карате киокушин “Ояма”, проведено в град Нови пазар. В състезанието за деца до 8 и до 10 г., мъже и жени, без национален отбор – кумите участваха 102 каратисти от 14 клуба в общо 23 категории. След множество зрелищни и оспорвани битки състезателите на “Катана” стигнаха до три финала, които загубиха. Със сребърни медали се окичиха Виктория Томова при деца до 8 г., кат. 30 кг, Николай Григоров в група мъже, кат. 80 кг и Миряна Василева при жени в кат.+60 кг. С бронз се завърнаха Юлия Драганова до 8 г. в кат.+35 кг, Виктор Павлов до 10 г., кат.+40 кг и Ангел Ангелов – мъже, до 70 кг. От 5 юли 20 търновски каратеки, водени от сенсей Самир Мутишев, заминат на летен технически лагер в кк Камчия, в който ще вземат участие над 650 състезатели. Междувременно 2 златни медала и едно сребърно отличие спечелиха състезателите на “Академик” (Свищов) от купа “Ояма”. Димитър Запрянов е победител при мъжете в кат. до 75 кг, след успех на финала над съотборника си Константин Ангелов, Анатоли Лозанов е първи при мъже в кат.до 75 кг.