Шест медала за “Катана” от турнир по киокушин в Нови пазар

Публикувано на пт, 15 Ное. 2013
765 четения

Сенсей Самир Мутишев с възпитаниците си от “Катана”

С два пълни комплекта медали от турнира по карате киокушин за купа “Ояма” се завърнаха състезателите на “Катана” (Велико Търново). 7 каратисти на клуба спечелиха 2 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала в конкуренцията на 120 участника от 14 клуба. Великотърновският клуб завърши на пето място в отборното подреждане, което бе оценено като успех от сенсей Самир Мутишев, предвид скромния брой участници, с които се представи. Състезателки на “Катана” стигнаха до финала в абсолютната категория при 8-годишните момичета. Златото спечели Филипа Колева, която надви съотборничката си Юлия Драганова. Ива Петрова е победителка при момичетата до 12 години в категория +40 кг. На крачка от върха остана Патрисия-Софи Борисова заела второ място в кат. до 40 кг при 10-годишните момичета.
С бронзови медали от надпреварата за момчета до 12 години се завърнаха Гален Николов в кат.до 45 кг и Георги Йорданов в кат. до 50 кг. На 23 ноември 12 каратеки на “Катана” ще участват в Национала купа “Шумен”, която е за начинаещи каратисти, съобщи сенсей Самир Мутишев.