Самуил Донков с два сребърни медала от Гранд При по спортна стрелба “Нови Сад 2017”

Публикувано на пт, 23 юни 2017
141 четения

Състезателите на СК “АП спорт” спечелиха два сребърни медала от участието си в Гранд При по спортна стрелба “Нови Сад 2017”. Отличията донесе Самуил Донков при мъжете на въздушен и малокалибрен пистолет. С втори резултат от 580 точки в квалификацията на въздушен пистолет при мъжете и оспорвана надпревара във финала с европейския шампион с отбора на Сърбия Душко Петров, след 24 изстрела във финала състезателят на великотърновския клуб завърши на второто място с девет десети от точката разлика. Много добър резултат в същата дисциплина постигнаха и други представители на СК “АП спорт” – Георги Узунов с 573 т., влезе във финала и се класира на пето място, Николай Колев остана девети с 565 т. В същата дисциплина Адиел Илиева е пета при девойките, а Маргарита Ойсолова и Росица Илова са шеста и седма при жените.
На 50 метра с малокалибрен пистолет Самуил Донков категорично изпревари останалите състезатели в квалификацията и постигна първи резултат от 562 точки. Във финала на дисциплината Самуил и Душко Петров направиха още по оспорвана надпревара, като след всеки изстрел водачеството се разменяше между тях и след последния изстрел 9,4 т. Самуил се оказа втори с девет десети от точката разлика. Николай Колев отново се подреди девети.